Czym jest home staging?

Kupując dom lub mieszkanie zwracamy oczywiście uwagę przede wszystkim na lokalizację czy cenę nieruchomości. Nie ulega jednak żadnym wątpliwościom, że lokal, na który koniec końców się zdecydujemy, musi mieć w sobie to “coś”. Coś, co sprawi, że poczujemy, że jest to idealne miejsce dla nas i naszych najbliższych. Jeśli chcesz szybko i za adekwatną sumę sprzedać swój dom lub mieszkanie, warto jednak nieco pomóc szczęściu i zdecydować się na home staging.

Czym jest home staging?

Na czym polega home staging i jak pozwala on podnieść wartość mieszkania?


Home Stagging to profesjonalne przygotowanie nieruchomości niewielkim nakładem środków, które ma na celu uatrakcyjnić nieruchomość i podnieść jej wartość oraz zwiększyć szansę szybkiej i skutecznej sprzedaży Twojej nieruchomości.

Jak ładnie pokazać nieruchomość, by szybko znaleźć na nią kupca?

Oczywiście podstawą są gruntowne porządki, usunięcie ewentualnych usterek oraz odświeżenie ścian. Musimy zadbać jednak nie tylko o nieskazitelny wygląd każdego kąta, lecz także m.in. o świeży zapach, który od samego progu będzie przyjemnie nastrajać potencjalnych kupców. Co jeszcze możemy zrobić, by uatrakcyjnić nieruchomość i ładnie ją zaprezentować?

  1. Zabierz lub schowaj swoje osobiste rzeczy i spersonalizowane dodatki
    Oglądając na ścianach zdjęcia poprzednich lokatorów nie sposób wyobrazić sobie siebie i własnej rodziny w danym miejscu. Zanim więc Twój dom lub mieszkanie zostaną udostępnione do oglądania czy też zrobione zostaną zdjęcia sprzedażowe, ukryj wszystkie swoje prywatne rzeczy i pamiątki.
  2. Zadbaj o wystrój adekwatny do sezonu
    Nic tak nie wprowadza przyjemnej atmosfery we wnętrzach, jak odpowiednie dekoracje. Pamiętaj jednak, że muszą być one odpowiednie chociażby dla pory roku, by uzyskać oczekiwany efekt. Zawsze dobrym pomysłem będą sezonowe owoce oraz cięte kwiaty ustawione w ładnym wazonie. W okresie świątecznym także warto zdecydować się na kilka gustownych dekoracji.
  3. Postaw na przestronność i komfort
    Zagracona przestrzeń nie zachęca ani do przebywania w niej ani tym bardziej do zakupu nieruchomości. Zgodnie z założeniami home staging’u należy więc pozbyć się zbędnych mebli oraz nadmiaru sprzętów i przedmiotów, które nie są niezbędnym elementem wyposażenia domu lub mieszkania.

To tylko kilka pomysłów, które nasze biuro stosuje aby skutecznie sprzedawać nieruchomości. Warto zatrudnić profesjonalistę w tym zakresie aby później rozbudzić emocje u kupujących podczas prezentacji nieruchomości. Zauroczony klient jest w stanie zapłacić więcej byle tylko mieć coś, co mu się spodobało.

Chcesz sprzedać swoja nieruchomość? Napisz do nas!

Wszystkie prawa zastrzeżone 2024 dla Eltegro.pl
Projekt i wykonanie Desineo.pl