Kupno mieszkania z rynku wtórnego - co należy sprawdzić?

Przed zakupem swojego mieszkania z rynku wtórnego, warto przemyśleć oraz sprawdzić wszystkie najważniejsze kwestie, które mogą mieć wpływ na naszą decyzję oraz powodować ewentualne problemy w przyszłości. Są to zarówno kwestie związane z jego stanem technicznym, jak i formalnościami, które mogą sprawiać kłopoty przy zakupie nieruchomości.


czytaj dalej

Ceny mieszkań w dobie koronawirusa - jaka obniżka nas czeka?

Tegoroczna pandemia zmieniła wiele w naszym życiu i w gospodarce, co odbiło się również na rynku nieruchomości. Niepewność zawodowa czy większe trudności z uzyskaniem kredytu sprawiły, że popyt na mieszkania spadł, szczególnie na zakup nowych lokali, co spowodowało, że wielu deweloperów musiało zdecydować się na obniżki. Jak dużego spadku cen można się spodziewać w najbliższym czasie?

 


czytaj dalej

Księga wieczysta - jak czytać i co warto wiedzieć?

Niezwykle istotnym dokumentem, przede wszystkim dla osób pragnących zakupić nieruchomość, jest księga wieczysta. To zbiór kluczowych informacji, które pozwalają poznać jej pełny i prawdziwy status prawny, dotyczący także wszelkich ograniczeń i zobowiązań, szczególnie ewentualnie ciążącej na niej hipoteki. Dzięki temu inwestor może uchronić się przed zakupieniem nieruchomości, która okaże się jedynie źródłem problemów.

 


czytaj dalej

Co to są nieruchomości i jakie są ich rodzaje?

Bardzo często używamy tego słowa, jednak nie zawsze znamy jego dokładne wyjaśnienie oraz podział występujący w polskich przepisach prawnych. W tym tekście w prosty sposób wyjaśnimy Ci, czym dokładnie jest nieruchomość, a także jakie wyróżniamy jej podstawowe typy.


czytaj dalej

NIE DAM SIĘ KORONA WIRUSOWI

W dobie pandemii Korona wirusa sporo osób zadaje sobie pytanie: co dalej? Jak żyć i zarabiać, czy da się prowadzić biznes? i wiele innych. W Tym miejscu chętnie opowiem co o tym myślę. Jestem pewny że wam się spodoba.


czytaj dalej

Chcesz sprzedać swoja nieruchomość? Napisz do nas!

Wszystkie prawa zastrzeżone 2021 dla Eltegro.pl
Projekt i wykonanie Desineo.pl