Czym się różni doradca kredytowy od pośrednika kredytowego?

Ostatnimi laty sporym zainteresowaniem konsumentów cieszą się różnego rodzaju usługi finansowe. Zaliczają się do nich przede wszystkim doradztwo oraz pośrednictwo kredytowe. Mimo, iż pełnią bardzo podobną rolę, to jednak zakres pracy osób wykonujących te działalności jest nieco inny.


czytaj dalej

Kupno mieszkania z rynku wtórnego - co należy sprawdzić?

Przed zakupem swojego mieszkania z rynku wtórnego, warto przemyśleć oraz sprawdzić wszystkie najważniejsze kwestie, które mogą mieć wpływ na naszą decyzję oraz powodować ewentualne problemy w przyszłości. Są to zarówno kwestie związane z jego stanem technicznym, jak i formalnościami, które mogą sprawiać kłopoty przy zakupie nieruchomości.


czytaj dalej

Ceny mieszkań w dobie koronawirusa - jaka obniżka nas czeka?

Tegoroczna pandemia zmieniła wiele w naszym życiu i w gospodarce, co odbiło się również na rynku nieruchomości. Niepewność zawodowa czy większe trudności z uzyskaniem kredytu sprawiły, że popyt na mieszkania spadł, szczególnie na zakup nowych lokali, co spowodowało, że wielu deweloperów musiało zdecydować się na obniżki. Jak dużego spadku cen można się spodziewać w najbliższym czasie?

 


czytaj dalej

Księga wieczysta - jak czytać i co warto wiedzieć?

Niezwykle istotnym dokumentem, przede wszystkim dla osób pragnących zakupić nieruchomość, jest księga wieczysta. To zbiór kluczowych informacji, które pozwalają poznać jej pełny i prawdziwy status prawny, dotyczący także wszelkich ograniczeń i zobowiązań, szczególnie ewentualnie ciążącej na niej hipoteki. Dzięki temu inwestor może uchronić się przed zakupieniem nieruchomości, która okaże się jedynie źródłem problemów.

 


czytaj dalej

Co to są nieruchomości i jakie są ich rodzaje?

Bardzo często używamy tego słowa, jednak nie zawsze znamy jego dokładne wyjaśnienie oraz podział występujący w polskich przepisach prawnych. W tym tekście w prosty sposób wyjaśnimy Ci, czym dokładnie jest nieruchomość, a także jakie wyróżniamy jej podstawowe typy.


czytaj dalej

NIE DAM SIĘ KORONA WIRUSOWI

W dobie pandemii Korona wirusa sporo osób zadaje sobie pytanie: co dalej? Jak żyć i zarabiać, czy da się prowadzić biznes? i wiele innych. W Tym miejscu chętnie opowiem co o tym myślę. Jestem pewny że wam się spodoba.


czytaj dalej

Chcesz sprzedać swoja nieruchomość? Napisz do nas!

Wszystkie prawa zastrzeżone 2021 dla Eltegro.pl
Projekt i wykonanie Desineo.pl